Sposób załatwiania spraw
Elektroniczna skrzynka podawcza
Zapisanie dziecka do szkoły:
Rekrutacja uczniów do szkoły odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami:
- z urzędu – dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły,
- na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) – dzieci zamieszkałe poza obwodem, jeśli w odpowiedniej klasie są wolne miejsca.
Szczegółowe zasady rekrutacji uczniów do klas pierwszych szkół podstawowych zamieszczane są na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi.
Do klasy programowo wyższej przyjmuje się ucznia na podstawie:
- świadectwa ukończenia klasy niższej w szkole publicznej lub szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej tego samego typu oraz odpisu arkusza ocen wydanych przez szkołę, z której uczeń odszedł,
- pozytywnych wyników egzaminów klasyfikacyjnych, przeprowadzonych na zasadach określonych w przepisach dotyczących oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów, w przypadku przyjmowania do szkoły ucznia, który spełniał obowiązek szkolny poza szkołą. Egzaminy klasyfikacyjne przeprowadza się ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych ujętych w planach nauczania klas niższych od klasy tej szkoły, do której uczeń przychodzi, z wyjątkiem muzyki, plastyki, techniki, wychowania fizycznego,
- świadectwa (zaświadczenia) wydanego przez szkołę za granicą i ostatniego świadectwa szkolnego wydanego w Polsce.
Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) dyrektor szkoły, w obwodzie której dziecko mieszka, może zezwolić na spełnianie przez dziecko obowiązku szkolnego poza szkołą oraz określić jego warunki. Dziecko spełniające obowiązek w tej formie może otrzymać świadectwo promocyjne poszczególnych klas szkoły podstawowej lub ukończenia tej szkoły na podstawie egzaminów klasyfikacyjnych przeprowadzonych przez szkołę, której dyrektor zezwolił na taką formę spełniania obowiązku szkolnego.
Wypisanie dziecka ze szkoły:
Rodzic (prawny opiekun) dziecka przedkłada w sekretariacie szkoły kartę przeniesienia ucznia z potwierdzeniem przyjęcia ucznia do nowej szkoły. Dyrektor szkoły potwierdza podpisem i pieczęcią wypis ucznia na karcie przeniesienia.
Zwolnienie dziecka z zajęć wychowania fizycznego:
Zwolnienie dziecka z lekcji wychowania fizycznego odbywa się na podstawie opinii lekarskiej o ograniczonych możliwościach uczestniczenia ucznia w zajęciach wychowania fizycznego i na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) ucznia skierowany do dyrektora szkoły.
Odroczenie obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego i obowiązku szkolnego:
W uzasadnionych przypadkach rozpoczęcie spełniania obowiązku przygotowania przedszkolnego i obowiązku szkolnego może być odroczone, nie dłużej jednak niż o 1 rok. Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) decyzję podejmuje dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej.
W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wychowaniem przedszkolnym może być objęte dziecko w wieku powyżej 6 lat, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 10 lat. Obowiązek szkolny tych dzieci może być odroczony do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 10 lat. W tym celu rodzice (prawni opiekunowie) dziecka składają w sekretariacie szkoły podanie oraz orzeczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Indywidualne nauczanie:
Decyzję o indywidualnym nauczaniu podejmuje dyrektor placówki, na pisemny wniosek rodziców (prawnych opiekunów) ucznia poparty stosownym orzeczeniem wydanym przez właściwą rejonową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, w porozumieniu z organem prowadzącym. Dyrektor szkoły zapewnia realizację wskazań i zaleceń zawartych w orzeczeniu.
Wydanie duplikatów dokumentów:
Wniosek o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej, karty rowerowej lub świadectwa szkolnego należy złożyć w sekretariacie oraz uiścić stosowną opłatę skarbową.
Skargi i wnioski:
Sekretariat szkoły udziela informacji dotyczących sposobu załatwiania spraw. Korespondencję można dostarczyć osobiście lub drogą pocztową.
Tryb załatwiania spraw i wniosków:
Przyjmowanie skarg i wniosków odbywa się w sekretariacie szkoły każdego dnia w godzinach pracy.
Wszystkie skargi i wnioski wpływające do szkoły podlegają ewidencji. Rozpatrywanie skarg i wniosków dokonywane jest zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. (Dz. U. nr 5, poz. 46)
Wszystkie wersje tej strony:
W celu uzyskania dostępu do wersji archiwalnej strony skontaktuj się z redaktorem.
- 13-03-2021 - Edycja treści
- 28-04-2015 - Uwzględnienie wytycznych WCAG 2.0
- 13-07-2011 - Utworzenie treści
Statystyka odsłon tej strony:
Łączna liczba odsłon wszystkich wersji tej strony: 789